Nilüfer Karting

Nilüfer Karting pisti işletmecisi olarak;

NİLÜFER BELEDİYESPOR KLÜBÜ' nün organizatörlüğünde karting sporuna yeni yarışçılar kazandırmak üzere, 8 ile 16 yaş arası öğrencilere yönelik KARTİNG YAZ OKULU' nu açıyoruz.

Karting Yaz Okulu'nun amacı; Karting sporunun yeniden yapılandırılması, tanıtımı ve gelenekselleşen yaz kurslarına işlerlik kazandırmak ve yeni karting sporcularının yetişmesine olanak sağlamaktır. Karting Yaz Okulu'nun tamamlanmasının ardından Bursamıza yeni profesyonel sporcuların kazandırılmasının hedeflendiği, onbinlerce değerli vatandaşımızın trafik kazalarına yaşamını yitirdiği bir ülke olarak buna son vermenin gerekliliğine inanıyoruz.

Zihni bilgiye bütünüyle aç olan ve kolay öğrenebilen 8-16 yaş arasındaki gençlere hem otomobil sporu yapabilme fırsatı verip hem de bilinçli otomobil kullanıcıları yetiştirmeyi planlıyoruz.

Caddelerde bilinçsiz araba kullanmalarını önlemek, yapmak istedikleri hız tutkusunu kontrol altına alınmış olan pistlerde yapmalarını sağlamak ve etrafındaki insanları da muhtemel olacak kaza yaralanmalarından korumayı hedefliyoruz.

Karting, dünyanın sürücüye yönelik ilk sporudur. Eğitimin başı ve temelidir. Michael Schumacher, Fernando Alanso gibi dünyanın en başarılı pilotları da Karting sporundan başlayarak bugünki başarılı durumlarına gelmişlerdir. Çocukların ehliyet alana kadar yapabilecekleri tek motorsporu olan Karting Yaz Okulu' nu hayata geçirmenin mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.