Nilüfer Karting

22 dönüm araziye kurulu, 1.050 metrelik uzunluğu ile Türkiye'nin en büyük profesyonel pisti olup; şehrin kenarında sakin bir doğa içinde misafirlerini en güzel şekilde ağırlayabilmek için düzenlenmiştir. Nilüfer Kartin pisti amatör araçların yanı sıra profesyonel araçlarla da müşterilerine hizmet vermektedir.

Nilüfer Karting Pisti 2001 yılında Nilüfer Belediyesi ve Bossek ( Bursa Otomobil Sporları ve Sevenleri Kulubü) katkılarıyla kurulmuştur. Karting pistinin o dönemki işletmecisi, 18 ay pisti çalıştırıp; teknik ve işletme yetersizliği sonucunda pistin işletmesini bırakma kararı almıştır. Pist o dönemde 12 ay kapalı kaldıktan sonra 2004 yılında İstanbul Tuzla Karting Pisti işletmecisine devredilerek tekrar canlandırılmıştır. Amatör ve profesyonel kullanıcılara ciddi bir teknik hizmet vermeye başlamıştır.

"2005 yılı Ocak ayında pist işletme müdürlüğüne getirilen Sinan Arslan; 2007 Ocak ayından itibaren Yüzbaşıoğlu Ltd. Şti. olarak pistin tüm işletme haklarını devralmıştır"

Nilüfer Belediye Spor ve bölgedeki tüm okullarla görüşüp, özellikle 8-16 yaş aralığının karting sporunda önemli rol oynayacağını düşünerek karting eğitimi vermeye başlamıştır. Böylece öğrenciler karting eğitimi alarak, hem araçları doğru kullanmayı hem de aracın ve pistin keyfini çıkarmaya başlamışlardır.

Profesyonel sürücüler için Türkiye Karting Şampiyonası, PO CUP, mahalli karting şampiyonaları yapılmaktadır.